Produkte > CUI DEVICES > TS02-66-95-BK-100-SCR-D
TS02-66-95-BK-100-SCR-D
TS02-66-95-BK-100-SCR-D CUI Devices
ts02-2586188.pdf
Hersteller: CUI Devices
Tactile Switches 6 x 6 mm, 9.5 mm Act Height, 100 gf, Black, Short Crimped, Through Hole, SPST,
auf Bestellung 3089 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS02-66-95-BK-100-SCR-D CUI Devices
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 1N; 6x6mm, Type of switch: microswitch TACT, Contacts configuration: SPST-NO, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Mounting: THT, Illumination: none, Operating Force: 1N, Body dimensions: 6x6mm, Button height: 9.5mm, Switching method: OFF-(ON), Terminal pitch: 4.5x6.5mm, Operating temperature: -30...80°C, Button shape: round, Actuator colour: black, Key stroke: 0.25mm, Leads: for PCB; short pin, Max. contact resistance:: 100mΩ, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Electrical life: 100000 cycles, Kind of package: bag, Manufacturer series: TS02.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS02-66-95-BK-100-SCR-D TS02-66-95-BK-100-SCR-D Hersteller : CUI Devices ts02.pdf Description: 6 X 6 MM, 9.5 MM ACTUATOR HEIGHT
Packaging: Bag
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 100gf
Outline: 6.00mm x 6.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 9.50mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
auf Bestellung 3930 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 84
TS02-66-95-BK-100-SCR-D TS02-66-95-BK-100-SCR-D Hersteller : Same Sky ts02-3511329.pdf Tactile Switches 6 x 6 mm, 9.5 mm Act Height, 100 gf, Black, Short Crimped, Through Hole, SPST,
Mindestbestellmenge: 12
TS02-66-95-BK-100-SCR-D TS02-66-95-BK-100-SCR-D Hersteller : CUI DEVICES ts02.pdf Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button PC Pins 0.05A 12VDC 100000Cycles 1N Thru-Hole Bag
Produkt ist nicht verfügbar
TS02-66-95-BK-100-SCR-D Hersteller : Same Sky ts02.pdf Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 1N; 6x6mm
Stable positions number: 1
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Mounting: THT
Illumination: none
Operating Force: 1N
Body dimensions: 6x6mm
Button height: 9.5mm
Switching method: OFF-(ON)
Terminal pitch: 4.5x6.5mm
Operating temperature: -30...80°C
Button shape: round
Actuator colour: black
Key stroke: 0.25mm
Leads: for PCB; short pin
Max. contact resistance:: 100mΩ