Produkte > CUI DEVICES > TS04-66-55-BK-100-SMT
TS04-66-55-BK-100-SMT
TS04-66-55-BK-100-SMT CUI DEVICES
ts04.pdf
Hersteller: CUI DEVICES
Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 100000Cycles 1N SMD Bag
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS04-66-55-BK-100-SMT CUI DEVICES
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 50mA/12VDC; SMT; none; 1N; 6x6mm, Type of switch: microswitch TACT, Contacts configuration: SPST, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Mounting: SMT, Illumination: none, Operating Force: 1N, Body dimensions: 6x6mm, Button height: 5.5mm, Switching method: OFF-(ON), Terminal pitch: 4.5x9.25mm, Manufacturer series: TS04, Operating temperature: -30...80°C, Button shape: round, Actuator colour: black, Key stroke: 0.25mm, Leads: for PCB; Gull Wing, Max. contact resistance:: 100mΩ, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Electrical life: 100000 cycles, Kind of package: bag.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS04-66-55-BK-100-SMT TS04-66-55-BK-100-SMT Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ts04.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Packaging: Bag
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: Gull Wing
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 100gf
Outline: 6.00mm x 6.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 5.50mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
auf Bestellung 2144 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 67
TS04-66-55-BK-100-SMT TS04-66-55-BK-100-SMT Hersteller : Same Sky ts04.pdf Tactile Switches 6 x 6 mm, 5.5 mm Act Height, 100 gf, Black, Surface Mount, SPST,
auf Bestellung 855 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
TS04-66-55-BK-100-SMT TS04-66-55-BK-100-SMT Hersteller : SAME SKY ts04.pdf Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 100000Cycles 1N SMD Bag
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TS04-66-55-BK-100-SMT Hersteller : Same Sky ts04.pdf Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 50mA/12VDC; SMT; none; 1N; 6x6mm
Type of switch: microswitch TACT
Contacts configuration: SPST
Number of positions: 2
Stable positions number: 1
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Mounting: SMT
Illumination: none
Operating Force: 1N
Body dimensions: 6x6mm
Button height: 5.5mm
Switching method: OFF-(ON)
Terminal pitch: 4.5x9.25mm
Manufacturer series: TS04
Operating temperature: -30...80°C
Button shape: round
Actuator colour: black
Key stroke: 0.25mm
Leads: for PCB; Gull Wing
Max. contact resistance:: 100mΩ