Produkte > SAME SKY > TS04-66-75-BK-100-SMT-TR
TS04-66-75-BK-100-SMT-TR
TS04-66-75-BK-100-SMT-TR SAME SKY
ts04.pdf
Hersteller: SAME SKY
Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 100000Cycles 1N SMD T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS04-66-75-BK-100-SMT-TR SAME SKY
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 1N; 6x6mm, Kind of package: reel; tape, Actuator colour: black, Manufacturer series: TS04, Leads: for PCB; Gull Wing, Type of switch: microswitch TACT, Illumination: none, Switching method: OFF-(ON), Button shape: round, Mounting: SMT, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -30...80°C, Key stroke: 0.25mm, Terminal pitch: 4.5x10mm, Button height: 7.5mm, Body dimensions: 6x6mm, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Stable positions number: 1, Operating Force: 1N, Number of positions: 2, Electrical life: 100000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.
Weitere Produktangebote TS04-66-75-BK-100-SMT-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS04-66-75-BK-100-SMT-TR TS04-66-75-BK-100-SMT-TR Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ts04.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: Gull Wing
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 100gf
Outline: 6.00mm x 6.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 7.50mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Produkt ist nicht verfügbar
TS04-66-75-BK-100-SMT-TR TS04-66-75-BK-100-SMT-TR Hersteller : CUI Devices ts04-2586192.pdf Tactile Switches 6 x 6 mm 7.5 mm Actuator Height 100 gf Black Surface Mount TR SPST Tactile
TS04-66-75-BK-100-SMT-TR TS04-66-75-BK-100-SMT-TR Hersteller : Same Sky ts04-3511092.pdf Tactile Switches 6 x 6 mm 7.5 mm Actuator Height 100 gf Black Surface Mount TR SPST Tactile
TS04-66-75-BK-100-SMT-TR Hersteller : Same Sky ts04.pdf Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 1N; 6x6mm
Kind of package: reel; tape
Mounting: SMT
Contacts configuration: SPST-NO
Operating temperature: -30...80°C
Key stroke: 0.25mm
Terminal pitch: 4.5x10mm
Button height: 7.5mm
Body dimensions: 6x6mm
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Max. contact resistance:: 100mΩ