Produkte > SAME SKY > TS04-66-75-BK-260-SMT
TS04-66-75-BK-260-SMT
TS04-66-75-BK-260-SMT SAME SKY
ts04.pdf
Hersteller: SAME SKY
Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 60000Cycles 2.6N SMD Bag
auf Bestellung 3865 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 629
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS04-66-75-BK-260-SMT SAME SKY
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 2.6N, Kind of package: bag, Actuator colour: black, Manufacturer series: TS04, Leads: for PCB; Gull Wing, Type of switch: microswitch TACT, Illumination: none, Switching method: OFF-(ON), Button shape: round, Mounting: SMT, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -30...80°C, Key stroke: 0.25mm, Terminal pitch: 4.5x10mm, Button height: 7.5mm, Body dimensions: 6x6mm, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Max. contact resistance:: 100mΩ, Stable positions number: 1, Operating Force: 2.6N, Number of positions: 2, Electrical life: 60000 cycles, Min. insulation resistance: 0.1GΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS04-66-75-BK-260-SMT TS04-66-75-BK-260-SMT Hersteller : CUI DEVICES ts04.pdf Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 60000Cycles 2.6N SMD Bag
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
TS04-66-75-BK-260-SMT TS04-66-75-BK-260-SMT Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ts04.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Packaging: Bag
Mounting Type: Surface Mount
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: Gull Wing
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 260gf
Outline: 6.00mm x 6.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 7.50mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 67
TS04-66-75-BK-260-SMT TS04-66-75-BK-260-SMT Hersteller : CUI Devices ts04-2586192.pdf Tactile Switches 6 x 6 mm, 7.5 mm Act Height, 260 gf, Black, Surface Mount, SPST,
Mindestbestellmenge: 10
TS04-66-75-BK-260-SMT TS04-66-75-BK-260-SMT Hersteller : Same Sky ts04.pdf Tactile Switches 6 x 6 mm, 7.5 mm Act Height, 260 gf, Black, Surface Mount, SPST,
Mindestbestellmenge: 10
TS04-66-75-BK-260-SMT Hersteller : Same Sky ts04.pdf Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; SMT; none; 2.6N
Kind of package: bag
Actuator colour: black
Manufacturer series: TS04
Leads: for PCB; Gull Wing
Type of switch: microswitch TACT
Illumination: none
Switching method: OFF-(ON)
Button shape: round
Mounting: SMT
Contacts configuration: SPST-NO
Operating temperature: -30...80°C
Key stroke: 0.25mm
Terminal pitch: 4.5x10mm
Button height: 7.5mm
Body dimensions: 6x6mm
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Max. contact resistance:: 100mΩ
Stable positions number: 1
Operating Force: 2.6N
Number of positions: 2
Electrical life: 60000 cycles
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Mindestbestellmenge: 417
TS04-66-75-BK-260-SMT TS04-66-75-BK-260-SMT Hersteller : SAME SKY ts04.pdf Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 60000Cycles 2.6N SMD Bag
Produkt ist nicht verfügbar