Produkte > SAME SKY > TS04-66-95-BK-260-SMT
TS04-66-95-BK-260-SMT
TS04-66-95-BK-260-SMT Same Sky
ts04.pdf
Hersteller: Same Sky
Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 50mA/12VDC; SMT; none; 2.6N; 6x6mm
Type of switch: microswitch TACT
Contacts configuration: SPST
Number of positions: 2
Stable positions number: 1
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Mounting: SMT
Illumination: none
Operating Force: 2.6N
Body dimensions: 6x6mm
Button height: 9.5mm
Switching method: OFF-(ON)
Terminal pitch: 4.5x9.25mm
Operating temperature: -30...80°C
Button shape: round
Actuator colour: black
Key stroke: 0.25mm
Leads: for PCB; Gull Wing
Max. contact resistance:: 100mΩ
Min. insulation resistance: 0.1GΩ
Electrical life: 60000 cycles
Kind of package: bag
Manufacturer series: TS04
auf Bestellung 1475 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 417
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS04-66-95-BK-260-SMT Same Sky
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST; Pos: 2; 50mA/12VDC; SMT; none; 2.6N; 6x6mm, Type of switch: microswitch TACT, Contacts configuration: SPST, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Mounting: SMT, Illumination: none, Operating Force: 2.6N, Body dimensions: 6x6mm, Button height: 9.5mm, Switching method: OFF-(ON), Terminal pitch: 4.5x9.25mm, Operating temperature: -30...80°C, Button shape: round, Actuator colour: black, Key stroke: 0.25mm, Leads: for PCB; Gull Wing, Max. contact resistance:: 100mΩ, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Electrical life: 60000 cycles, Kind of package: bag, Manufacturer series: TS04.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS04-66-95-BK-260-SMT TS04-66-95-BK-260-SMT Hersteller : SAME SKY ts04.pdf Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 60000Cycles 2.6N SMD Bag
auf Bestellung 3900 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 861
Mindestbestellmenge: 704
Mindestbestellmenge: 576
TS04-66-95-BK-260-SMT TS04-66-95-BK-260-SMT Hersteller : CUI DEVICES ts04.pdf Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button Gull Wing 0.05A 12VDC 60000Cycles 2.6N SMD Bag
Mindestbestellmenge: 1000
TS04-66-95-BK-260-SMT TS04-66-95-BK-260-SMT Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ts04.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: Gull Wing
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 260gf
Outline: 6.00mm x 6.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 9.50mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Mindestbestellmenge: 67
TS04-66-95-BK-260-SMT TS04-66-95-BK-260-SMT Hersteller : Same Sky ts04.pdf Tactile Switches 6 x 6 mm, 9.5 mm Act Height, 260 gf, Black, Surface Mount, SPST,
Mindestbestellmenge: 11
auf Bestellung 240 Stücke: