Produkte > CUI DEVICES > TS11-674-50-BK-260-RA-D
TS11-674-50-BK-260-RA-D
TS11-674-50-BK-260-RA-D CUI Devices
ts11-2944009.pdf
Hersteller: CUI Devices
Tactile Switches 6 x 7.4 mm 5 mm 260 gf Black Right Angle Through Hole SPST
auf Bestellung 1622 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS11-674-50-BK-260-RA-D CUI Devices
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 2.6N, Type of switch: microswitch TACT, Contacts configuration: SPST-NO, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Mounting: THT, Illumination: none, Operating Force: 2.6N, Body dimensions: 6x7.4mm, Button height: 5mm, Switching method: OFF-(ON), Terminal pitch: 4.5x2.5mm, Manufacturer series: TS11, Operating temperature: -30...80°C, Button shape: round, Actuator colour: black, Key stroke: 0.25mm, Leads: angled; for PCB, Max. contact resistance:: 100mΩ, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Electrical life: 60000 cycles, Kind of package: bag.
Weitere Produktangebote TS11-674-50-BK-260-RA-D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS11-674-50-BK-260-RA-D TS11-674-50-BK-260-RA-D Hersteller : SAME SKY ts11.pdf Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button PC Pins 0.05A 12VDC 60000Cycles 2.6N Thru-Hole Bag
auf Bestellung 701 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
TS11-674-50-BK-260-RA-D TS11-674-50-BK-260-RA-D Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ts11.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 260gf
Actuator Orientation: Side Actuated
Part Status: Active
Actuator Length, Right Angle: 5.00mm
auf Bestellung 24 Stücke:
auf Bestellung 701 Stücke:
auf Bestellung 1000 Stücke:
TS11-674-50-BK-260-RA-D TS11-674-50-BK-260-RA-D Hersteller : Same Sky ts11.pdf Tactile Switches 6 x 7.4 mm 5 mm 260 gf Black Right Angle Through Hole SPST
Produkt ist nicht verfügbar
TS11-674-50-BK-260-RA-D Hersteller : Same Sky ts11.pdf Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 2.6N
Type of switch: microswitch TACT
Contacts configuration: SPST-NO
Number of positions: 2
Stable positions number: 1
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Mounting: THT
Illumination: none
Operating Force: 2.6N
Body dimensions: 6x7.4mm
Button height: 5mm
Switching method: OFF-(ON)
Terminal pitch: 4.5x2.5mm
Manufacturer series: TS11
Operating temperature: -30...80°C
Button shape: round
Actuator colour: black
Key stroke: 0.25mm
Leads: angled; for PCB
Max. contact resistance:: 100mΩ