Produkte > TAIWAN SEMICONDUCTOR > TS1117BCW12 RPG
TS1117BCW12 RPG
TS1117BCW12 RPG Taiwan Semiconductor
Hersteller: Taiwan Semiconductor
LDO Voltage Regulators 1A 1.2V LOW DROPOUT VOLTAGE REGULATOR
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS1117BCW12 RPG Taiwan Semiconductor
Category: LDO fixed voltage regulators, Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.2V; 1A; SOT223; SMD, Type of integrated circuit: voltage regulator, Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear, Voltage drop: 1.5V, Output voltage: 1.2V, Output current: 1A, Case: SOT223, Mounting: SMD, Manufacturer series: TS1117B, Operating temperature: -40...125°C, Tolerance: ±2%, Number of channels: 1, Input voltage: 2.7...12V.
Weitere Produktangebote TS1117BCW12 RPG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: IC: voltage regulator; LDO,linear,fixed; 1.2V; 1A; SOT223; SMD
Type of integrated circuit: voltage regulator
Kind of voltage regulator: fixed; LDO; linear
Voltage drop: 1.5V
Output voltage: 1.2V
Output current: 1A
Case: SOT223
Mounting: SMD
Manufacturer series: TS1117B
Operating temperature: -40...125°C
Tolerance: ±2%