Produkte > SAME SKY > TS13-1212-73-BK-260-D
TS13-1212-73-BK-260-D
TS13-1212-73-BK-260-D Same Sky
ts13.pdf
Hersteller: Same Sky
Tactile Switches 12 x 12 mm 7.3 mm 260 gf Black Through Hole SPST
auf Bestellung 1708 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS13-1212-73-BK-260-D Same Sky
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 2.6N, Type of switch: microswitch TACT, Contacts configuration: SPST-NO, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Mounting: THT, Illumination: none, Operating Force: 2.6N, Body dimensions: 12x12mm, Button height: 7.3mm, Switching method: OFF-(ON), Terminal pitch: 5x12.5mm, Operating temperature: -30...80°C, Button shape: square, Actuator colour: black, Key stroke: 0.35mm, Leads: for PCB, Max. contact resistance:: 100mΩ, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Electrical life: 60000 cycles, Kind of package: bag.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS13-1212-73-BK-260-D TS13-1212-73-BK-260-D Hersteller : CUI Devices ts13.pdf Description: 12 X 12 MM, 7.3 MM ACTUATOR HEIG
auf Bestellung 1996 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
TS13-1212-73-BK-260-D TS13-1212-73-BK-260-D Hersteller : SAME SKY ts13.pdf Switch Tactile OFF (ON) SPST Square Button PC Pins 0.05A 12VDC 60000Cycles 2.6N Thru-Hole Bag
Produkt ist nicht verfügbar
TS13-1212-73-BK-260-D Hersteller : Same Sky ts13.pdf Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 2.6N
Stable positions number: 1
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Mounting: THT
Illumination: none
Operating Force: 2.6N
Body dimensions: 12x12mm
Button height: 7.3mm
Switching method: OFF-(ON)
Terminal pitch: 5x12.5mm
Operating temperature: -30...80°C
Button shape: square
Actuator colour: black
Key stroke: 0.35mm
Leads: for PCB
Max. contact resistance:: 100mΩ