Produkte > CUI DEVICES > TS14-1212-90-BK-100-SCR-D
TS14-1212-90-BK-100-SCR-D
TS14-1212-90-BK-100-SCR-D CUI Devices
ts14-2943999.pdf
Hersteller: CUI Devices
Tactile Switches 12 x 12 mm 9 mm 100 gf Short Crimped Black Through Hole SPST
auf Bestellung 1805 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS14-1212-90-BK-100-SCR-D CUI Devices
Category: Microswitches TACT, Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 1N; 9mm, Type of switch: microswitch TACT, Contacts configuration: SPST-NO, Number of positions: 2, Stable positions number: 1, DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC, Mounting: THT, Illumination: none, Operating Force: 1N, Body dimensions: 12x12mm, Button height: 9mm, Switching method: OFF-(ON), Terminal pitch: 5x12.5mm, Manufacturer series: TS14, Operating temperature: -30...80°C, Button shape: round, Actuator colour: black, Key stroke: 0.35mm, Leads: for PCB, Max. contact resistance:: 100mΩ, Min. insulation resistance: 0.1GΩ, Electrical life: 100000 cycles, Kind of package: bag.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS14-1212-90-BK-100-SCR-D TS14-1212-90-BK-100-SCR-D Hersteller : Same Sky ts14.pdf Tactile Switches 12 x 12 mm 9 mm 100 gf Short Crimped Black Through Hole SPST
auf Bestellung 1745 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 9
TS14-1212-90-BK-100-SCR-D TS14-1212-90-BK-100-SCR-D Hersteller : Same Sky (Formerly CUI Devices) ts14.pdf Description: SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Packaging: Bag
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPST-NO
Switch Function: Off-Mom
Operating Temperature: -30°C ~ 80°C
Termination Style: PC Pin
Illumination: Non-Illuminated
Contact Rating @ Voltage: 0.05A @ 12VDC
Actuator Type: Standard
Operating Force: 100gf
Outline: 12.00mm x 12.00mm
Actuator Height off PCB, Vertical: 9.00mm
Actuator Orientation: Top Actuated
Part Status: Active
Mindestbestellmenge: 46
TS14-1212-90-BK-100-SCR-D TS14-1212-90-BK-100-SCR-D Hersteller : CUI DEVICES ts14.pdf Switch Tactile OFF (ON) SPST Round Button PC Pins 0.05A 12VDC 100000Cycles 1N Thru-Hole Bag
Produkt ist nicht verfügbar
TS14-1212-90-BK-100-SCR-D Hersteller : Same Sky ts14.pdf Category: Microswitches TACT
Description: Microswitch TACT; SPST-NO; Pos: 2; 0.05A/12VDC; THT; none; 1N; 9mm
Type of switch: microswitch TACT
Contacts configuration: SPST-NO
Number of positions: 2
Stable positions number: 1
DC contacts rating @R: 50mA / 12V DC
Mounting: THT
Illumination: none
Operating Force: 1N
Body dimensions: 12x12mm
Button height: 9mm
Switching method: OFF-(ON)
Terminal pitch: 5x12.5mm
Manufacturer series: TS14
Operating temperature: -30...80°C
Button shape: round
Actuator colour: black
Key stroke: 0.35mm
Leads: for PCB
Max. contact resistance:: 100mΩ