TS20P03G
TS20P03G Taiwan Semiconductor Corporation
TS20P01G SERIES_O2203.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1P 200V 20A TS-6P
Packaging: Tube
Package / Case: 4-SIP, TS-6P
Mounting Type: Through Hole
Diode Type: Single Phase
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: TS-6P
Part Status: Active
Voltage - Peak Reverse (Max): 200 V
Current - Average Rectified (Io): 20 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS20P03G Taiwan Semiconductor Corporation
Description: BRIDGE RECT 1P 200V 20A TS-6P, Packaging: Tube, Package / Case: 4-SIP, TS-6P, Mounting Type: Through Hole, Diode Type: Single Phase, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: TS-6P, Part Status: Active, Voltage - Peak Reverse (Max): 200 V, Current - Average Rectified (Io): 20 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 200 V.
Weitere Produktangebote TS20P03G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS20P03G TS20P03G Hersteller : Taiwan Semiconductor TS20P01G SERIES_O2203.pdf Bridge Rectifiers 20A, 200V, Standard Bridge Rectifier