TS2938CS33 RLG
TS2938CS33 RLG Taiwan Semiconductor Corporation
pdf.php?pn=TS2938CS33
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8SOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 300 µA
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOP
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Control Features: Inhibit
Part Status: Active
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 500mA
Protection Features: Thermal Shutdown
Current - Supply (Max): 50 mA
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS2938CS33 RLG Taiwan Semiconductor Corporation
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8SOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 500mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 300 µA, Voltage - Input (Max): 26V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOP, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Control Features: Inhibit, Part Status: Active, Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 500mA, Protection Features: Thermal Shutdown, Current - Supply (Max): 50 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS2938CS33 RLG TS2938CS33 RLG Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation pdf.php?pn=TS2938CS33 Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8SOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 500mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 26V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOP
Control Features: Inhibit
Part Status: Active
Current - Supply (Max): 50 mA
auf Bestellung 4995 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
TS2938CS33 RLG TS2938CS33 RLG Hersteller : Taiwan Semiconductor pdf.php?pn=TS2938CS33 LDO Voltage Regulators 0.5A 3.3V ULTRA LOW DROPOUT VOLTAGE REGULATOR