Produkte > SEMTECH CORPORATION > TS30041-M015QFNR
TS30041-M015QFNR
TS30041-M015QFNR Semtech Corporation
3e48v2lP4vpbRsfOboAxhxdut0jxr3IIftfBJdJulOE
Hersteller: Semtech Corporation
Description: IC REG BUCK 1.5V 1A 16QFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-VFQFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1MHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 16-QFN (3x3)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
auf Bestellung 3300 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS30041-M015QFNR Semtech Corporation
Description: IC REG BUCK 1.5V 1A 16QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-VFQFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1MHz, Voltage - Input (Max): 40V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-QFN (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS30041-M015QFNR TS30041-M015QFNR Hersteller : Semtech 3e48v2lP4vpbRsfOboAxhxdut0jxr3IIftfBJdJulOE Switching Voltage Regulators 1A 1.5V Current-Mode Sync. Buck Converter
auf Bestellung 3280 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TS30041-M015QFNR TS30041-M015QFNR Hersteller : Semtech Corporation 3e48v2lP4vpbRsfOboAxhxdut0jxr3IIftfBJdJulOE Description: IC REG BUCK 1.5V 1A 16QFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1MHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 4.5V
Mindestbestellmenge: 5
TS30041-M015QFNR Hersteller : Semtech down.phpfilets3004x.pdf High Efficiency 1A/2A Current-Mode Synchronous Buck Converter, 1MHz