Produkte > SEMTECH > TS30042-M015QFNR
TS30042-M015QFNR Semtech
down.phpfilets3004x.pdf
Hersteller: Semtech
High Efficiency 1A/2A Current-Mode Synchronous Buck Converter, 1MHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS30042-M015QFNR Semtech
Description: IC REG BUCK 1.5V 2A 16QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-VFQFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 2A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1MHz, Voltage - Input (Max): 40V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-QFN (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V.
Weitere Produktangebote TS30042-M015QFNR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS30042-M015QFNR TS30042-M015QFNR Hersteller : Semtech Corporation 3e48v2lP4vpbRsfOboAxhxdut0jxr3IIftfBJdJulOE Description: IC REG BUCK 1.5V 2A 16QFN
Function: Step-Down
Current - Output: 2A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1MHz
Voltage - Input (Max): 40V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.5V
Produkt ist nicht verfügbar
Function: Step-Down
Current - Output: 2A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1MHz
Voltage - Input (Max): 40V
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 4.5V
TS30042-M015QFNR TS30042-M015QFNR Hersteller : Semtech 3e48v2lP4vpbRsfOboAxhxdut0jxr3IIftfBJdJulOE Switching Voltage Regulators 2A 1.5V Current-Mode Sync. Buck Converter