Produkte > SEMTECH > TS30042-M050QFNR
TS30042-M050QFNR
TS30042-M050QFNR Semtech
down.phpfilets3004x.pdf
Hersteller: Semtech
Conv DC-DC 4.5V to 40V Synchronous Step Down Single-Out 5V 2A 16-Pin QFN EP T/R
auf Bestellung 149 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 70
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS30042-M050QFNR Semtech
Description: IC REG BUCK 5V 2A 16QFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-VFQFN Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Down, Current - Output: 2A, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 1MHz, Voltage - Input (Max): 40V, Topology: Buck, Supplier Device Package: 16-QFN (3x3), Synchronous Rectifier: Yes, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output (Min/Fixed): 5V, Part Status: Not For New Designs.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS30042-M050QFNR TS30042-M050QFNR Hersteller : Semtech down.phpfilets3004x.pdf Conv DC-DC 4.5V to 40V Synchronous Step Down Single-Out 5V 2A 16-Pin QFN EP T/R
auf Bestellung 10895 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 68
TS30042-M050QFNR TS30042-M050QFNR Hersteller : Semtech 3e48v2lP4vpbRsfOboAxhxdut0jxr3IIftfBJdJulOE Switching Voltage Regulators 2A 5.0V Current-Mode Sync. Buck Converter
auf Bestellung 32179 Stücke:
TS30042-M050QFNR TS30042-M050QFNR Hersteller : Semtech Corporation 3e48v2lP4vpbRsfOboAxhxdut0jxr3IIftfBJdJulOE Description: IC REG BUCK 5V 2A 16QFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-VFQFN Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 2A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1MHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 16-QFN (3x3)
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output (Min/Fixed): 5V
Part Status: Not For New Designs
Mindestbestellmenge: 6
TS30042-M050QFNR TS30042-M050QFNR Hersteller : SEMTECH 2735927.pdf Description: SEMTECH - TS30042-M050QFNR - DC/DC CONV, SYNC BUCK, 1MHZ, 125DEG C
tariffCode: 85423990
rohsCompliant: YES
Ausgang: Fixed
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Ausgangsstrom: 2A
Qualifikation: -
isCanonical: Y
Nennausgangsspannung: 5V
MSL: MSL 1 - Unlimited
usEccn: EAR99
Schaltfrequenz, typ.: 1MHz
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 16Pin(s)
Ausgangsspannung, nom.: 5V
productTraceability: No
Ausgangsstrom, max.: 2A
Wirkungsgrad: 95%
Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge
directShipCharge: 25
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 2A
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1MHz
Voltage - Input (Max): 40V
Topology: Buck
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 4.5V