Produkte > LITTELFUSE INC. > TS600-170F-2
TS600-170F-2
TS600-170F-2 Littelfuse Inc.
LittelfusePTCTSM250130FDatasheetpdf.pdf
Hersteller: Littelfuse Inc.
Description: PTC RESET FUSE 60V 170MA 2SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD
Size / Dimension: 0.742" L x 0.305" W (18.85mm x 7.75mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymeric
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Current - Hold (Ih) (Max): 170 mA
Current - Trip (It): 400 mA
Voltage - Max: 60V (600V Int)
Thickness (Max): 0.485" (12.32mm)
Part Status: Active
Current - Max: 3 A
Time to Trip: 10 s
Resistance - Initial (Ri) (Min): 4 Ohms
Resistance - Post Trip (R1) (Max): 18 Ohms
auf Bestellung 4200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 300
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS600-170F-2 Littelfuse Inc.
Description: PTC RESET FUSE 60V 170MA 2SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2-SMD, Size / Dimension: 0.742" L x 0.305" W (18.85mm x 7.75mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymeric, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Current - Hold (Ih) (Max): 170 mA, Current - Trip (It): 400 mA, Voltage - Max: 60V (600V Int), Thickness (Max): 0.485" (12.32mm), Part Status: Active, Current - Max: 3 A, Time to Trip: 10 s, Resistance - Initial (Ri) (Min): 4 Ohms, Resistance - Post Trip (R1) (Max): 18 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TS600-170F-2 TS600-170F-2 Hersteller : Littelfuse littelfuseptctsdatasheet.pdf PTC Resettable Fuse 0.17A(hold) 0.4A(trip) 60VDC 3A 2.5W 10s 4Ohm SMD Solder Pad 19.4 X 13.1 X 12.3mm T/R
auf Bestellung 300 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
auf Bestellung 300 Stücke:
Mindestbestellmenge: 21
TS600-170F-2 TS600-170F-2 Hersteller : Littelfuse LittelfusePTCTSM250130FDatasheetpdf.pdf Resettable Fuses - PPTC 600V .13A-HD 3A MAX (R)
auf Bestellung 1920 Stücke:
TS600-170F-2 TS600-170F-2 Hersteller : Littelfuse Inc. LittelfusePTCTSM250130FDatasheetpdf.pdf Description: PTC RESET FUSE 60V 170MA 2SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2-SMD
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymeric
Current - Trip (It): 400 mA
Voltage - Max: 60V (600V Int)
Part Status: Active
Current - Max: 3 A
Time to Trip: 10 s