Produkte > TS6 > TS63Y10K
TS63Y10K
Hersteller:
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TS63Y10K
  • TRIMMER, SMD, 13 TURN 10K
  • Power Rating:250mW
  • Track Resistance:10kohm
  • Resistance Tolerance:a 10%
  • Series:TS63Y
  • Operating Temperature Range:-55`C to +155`C
  • Resistor Element Type:Variable Rotary Cermet
  • Rating Voltage:250V dc
  • Temperature Coefficient:a 100ppm/`C
  • Adjustment Type:Top
  • Termination Type:SMD
  • Case Style:SMD
  • Contact Resistance Variation +:2%
  • End Resistance:1ohm
  • External Depth:6.85mm
  • External Length / Height:6.85mm
  • External Width:5mm
  • IP Rating:IP67
  • Max Operating Temperature:155`C
  • Min Temperature Operating:-55`C
  • No. of Turns:13
  • Proof Voltage:1000V
  • Resistance:10kohm
  • Temperature Coeff. -:100ppm/`C
  • Tempperature Coeff. +:100ppm/`C
  • Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT)
  • Tolerance, +:10%
  • Tolerance, -:10%
  • Track Taper:Linear
  • Voltage Rating DC:250V