TSM018NB03CR RLG
TSM018NB03CR RLG Taiwan Semiconductor Corporation
TSM018NB03CR_A1910.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: MOSFET N-CH 30V 29A/194A 8PDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 29A (Ta), 194A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.8mOhm @ 29A, 10V
Power Dissipation (Max): 3.1W (Ta), 136W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-PDFN (5x6)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 120 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7252 pF @ 15 V
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TSM018NB03CR RLG Taiwan Semiconductor Corporation
Description: MOSFET N-CH 30V 29A/194A 8PDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerTDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 29A (Ta), 194A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 1.8mOhm @ 29A, 10V, Power Dissipation (Max): 3.1W (Ta), 136W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-PDFN (5x6), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 30 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 120 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7252 pF @ 15 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TSM018NB03CR RLG TSM018NB03CR RLG Hersteller : Taiwan Semiconductor TSM018NB03CR_A1910.pdf MOSFETs 30V, 194A, Single N-Channel Power MOSFET
auf Bestellung 956 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TSM018NB03CR RLG TSM018NB03CR RLG Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation TSM018NB03CR_A1910.pdf Description: MOSFET N-CH 30V 29A/194A 8PDFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs (Max): ±20V