TSM025NB04CR RLG
TSM025NB04CR RLG Taiwan Semiconductor Corporation
TSMxxxNB0x_Newsletter.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: MOSFET N-CH 40V 24A/161A 8PDFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerLDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 24A (Ta), 161A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 2.5mOhm @ 24A, 10V
Power Dissipation (Max): 3.1W (Ta), 136W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-PDFN (5.2x5.75)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 113 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7150 pF @ 20 V
auf Bestellung 696 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TSM025NB04CR RLG Taiwan Semiconductor Corporation
Description: MOSFET N-CH 40V 24A/161A 8PDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerLDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 24A (Ta), 161A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 2.5mOhm @ 24A, 10V, Power Dissipation (Max): 3.1W (Ta), 136W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-PDFN (5.2x5.75), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 113 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 7150 pF @ 20 V.
Weitere Produktangebote TSM025NB04CR RLG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TSM025NB04CR RLG TSM025NB04CR RLG Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation TSMxxxNB0x_Newsletter.pdf Description: MOSFET N-CH 40V 24A/161A 8PDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerLDFN
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Vgs (Max): ±20V
Produkt ist nicht verfügbar
TSM025NB04CR RLG Hersteller : Taiwan Semiconductor TSM025NB04CR_B1804-1480661.pdf MOSFET 40V 161Amp 2.5mOhm N Chan Mosfet
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 24A; 45W; PDFN56U
Type of transistor: N-MOSFET
Polarisation: unipolar
Drain-source voltage: 40V
Drain current: 24A
Power dissipation: 45W
Case: PDFN56U
Gate-source voltage: ±20V
On-state resistance: 2.5mΩ