TSM033NB04LCR RLG
TSM033NB04LCR RLG Taiwan Semiconductor Corporation
TSM033NB04LCR_B1804.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: MOSFET N-CH 40V 21A/121A 8PDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerLDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 21A (Ta), 121A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.3mOhm @ 21A, 10V
Power Dissipation (Max): 3.1W (Ta), 107W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-PDFN (5.2x5.75)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 79 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4456 pF @ 20 V
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TSM033NB04LCR RLG Taiwan Semiconductor Corporation
Description: MOSFET N-CH 40V 21A/121A 8PDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerLDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 21A (Ta), 121A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 3.3mOhm @ 21A, 10V, Power Dissipation (Max): 3.1W (Ta), 107W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 2.5V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-PDFN (5.2x5.75), Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 4.5V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 40 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 79 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4456 pF @ 20 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TSM033NB04LCR RLG TSM033NB04LCR RLG Hersteller : Taiwan Semiconductor Corporation TSM033NB04LCR_B1804.pdf Description: MOSFET N-CH 40V 21A/121A 8PDFN
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerLDFN
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs (Max): ±20V
auf Bestellung 4354 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
TSM033NB04LCR RLG TSM033NB04LCR RLG Hersteller : Taiwan Semiconductor TSM033NB04LCR_B1804-1480614.pdf MOSFET 40V 121A Single N-Chan Pwr MOSFET