TST30U60C
TST30U60C Taiwan Semiconductor Corporation
TST30U45C SERIES_E2104.pdf
Hersteller: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 15A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 570 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 60 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TST30U60C Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE SCHOTTKY 60V 15A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 570 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 500 µA @ 60 V.
Weitere Produktangebote TST30U60C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TST30U60C TST30U60C Hersteller : Taiwan Semiconductor TST30U45C SERIES_E2104.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 30A, 60V, Trench Schottky