TVSL02V12C008
TVSL02V12C008 Eaton - Electronics Division
eaton-tvsl02-tvs-diode-esd-suppressor-data-sheet-elx1241.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 12VWM 19.4VC 0201
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C (TA)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 8.5pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max)
Supplier Device Package: 0201
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 15.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.4V (Typ)
Power - Peak Pulse: 60W
Power Line Protection: No
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 35
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TVSL02V12C008 Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 12VWM 19.4VC 0201, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C (TA), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 8.5pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 4A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 12V (Max), Supplier Device Package: 0201, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 15.5V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 19.4V (Typ), Power - Peak Pulse: 60W, Power Line Protection: No.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TVSL02V12C008 TVSL02V12C008 Hersteller : Eaton Electronics eaton-tvsl02-tvs-diode-esd-suppressor-data-sheet-elx1241.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS 0201 EIA, 12 Vdc
auf Bestellung 15000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Applications: General Purpose
Supplier Device Package: 0201
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 60W