Produkte > PANASONIC > TX2-12V-TH
TX2-12V-TH
TX2-12V-TH Panasonic
mechengtxth.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 12VDC 7.5A DPDT( (15mm 7.4mm 8.2mm)) THT
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2-12V-TH Panasonic
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; TX, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 2A, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Manufacturer series: TX, Relay variant: monostable; signal, Mounting: THT, Body dimensions: 15x7.4x8.2mm, Coil power consumption: 140mW, Mechanical durability: 100000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Coil current: 11.7mA, Leads: for PCB, Terminal pitch: 2.54mm, Operate time: 4ms, Contact material: Ag/Au, AC contacts rating @R: 2A / 250V AC, Coil resistance: 1028Ω, Contact resistance: 100Ω, Electrical life: 100000 cycles.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 556 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TX2-12V-TH TX2-12V-TH Hersteller : Panasonic Electric Works 258361 Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 500VA, 440W
auf Bestellung 463 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
TX2-12V-TH TX2-12V-TH Hersteller : Panasonic mechengtxth.pdf Signal Relay 12VDC 7.5A DPDT( (15mm 7.4mm 8.2mm)) THT
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
TX2-12V-TH TX2-12V-TH Hersteller : PANASONIC mech_eng_txth.pdf?f_cd=401396 Description: PANASONIC - TX2-12V-TH - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, TX Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.028kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: TX Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
TX2-12V-TH Hersteller : PANASONIC 258361 Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; TX
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 2A
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Manufacturer series: TX
Relay variant: monostable; signal
Mounting: THT
Body dimensions: 15x7.4x8.2mm
Coil power consumption: 140mW
Mechanical durability: 100000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 11.7mA
Leads: for PCB
Terminal pitch: 2.54mm
Operate time: 4ms
Contact material: Ag/Au
AC contacts rating @R: 2A / 250V AC
Coil resistance: 1028Ω
Contact resistance: 100Ω