Produkte > PANASONIC > TX2-24V-TH
TX2-24V-TH
TX2-24V-TH Panasonic
mechengtxth.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (15mm 7.4mm 8.2mm)) THT
auf Bestellung 540 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2-24V-TH Panasonic
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; TX, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 2A, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Manufacturer series: TX, Relay variant: monostable; signal, Mounting: THT, Body dimensions: 15x7.4x8.2mm, Coil power consumption: 140mW, Mechanical durability: 100000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Coil current: 5.8mA, Leads: for PCB, Terminal pitch: 2.54mm, Operate time: 4ms, Contact material: Ag/Au, AC contacts rating @R: 2A / 250V AC, Coil resistance: 4114Ω, Contact resistance: 100Ω, Electrical life: 100000 cycles.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TX2-24V-TH TX2-24V-TH Hersteller : Panasonic mechengtxth.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (15mm 7.4mm 8.2mm)) THT
auf Bestellung 540 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
auf Bestellung 760 Stücke:
Mindestbestellmenge: 40
TX2-24V-TH TX2-24V-TH Hersteller : Panasonic Electric Works 258361 Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 5.8 mA
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 500VA, 440W
auf Bestellung 3313 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
auf Bestellung 278 Stücke:
TX2-24V-TH TX2-24V-TH Hersteller : PANASONIC mech_eng_txth.pdf?f_cd=401396 Description: PANASONIC - TX2-24V-TH - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 2 A, TX Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 4.114kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: TX Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 30 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
TX2-24V-TH Hersteller : PANASONIC 258361 Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; TX
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 2A
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Manufacturer series: TX
Relay variant: monostable; signal
Mounting: THT
Body dimensions: 15x7.4x8.2mm
Coil power consumption: 140mW
Mechanical durability: 100000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 5.8mA
Leads: for PCB
Terminal pitch: 2.54mm
Operate time: 4ms
Contact material: Ag/Au
AC contacts rating @R: 2A / 250V AC
Coil resistance: 4114Ω
Contact resistance: 100Ω