TX2-4.5V-TH
TX2-4.5V-TH Panasonic Electric Works
mech_eng_txth.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7.5A 4.5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 31 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7.5 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.15 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 1875VA, 1650W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2-4.5V-TH Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7.5A 4.5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 4.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 31 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7.5 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Release Voltage: 0.45 VDC, Must Operate Voltage: 3.15 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 1875VA, 1650W.
Weitere Produktangebote TX2-4.5V-TH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Produkt ist nicht verfügbar
TX2-4,5V-TH Hersteller : PANASONIC Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 4.5VDC; Icontacts max: 2A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 4.5V DC
Contact current max.: 2A
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Manufacturer series: TX
Relay variant: monostable; signal
Mounting: THT
Body dimensions: 15x7.4x8.2mm
Coil power consumption: 140mW
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 31mA
Contact material: Ag/Au
Coil resistance: 145Ω