Produkte > PANASONIC > TX2-L2-12V-1
TX2-L2-12V-1
TX2-L2-12V-1 Panasonic
483_fileversion.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 12VDC 1A DPDT(15x7.4x8.2)mm THT
auf Bestellung 200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2-L2-12V-1 Panasonic
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; TX, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 1A, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Manufacturer series: TX, Relay variant: bistable; signal, Mounting: THT, Body dimensions: 15x7.4x8.2mm, Coil power consumption: 200mW, Mechanical durability: 100000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Coil current: 16.7mA, Leads: for PCB, Terminal pitch: 2.54mm, Operate time: 4ms, Contact material: AgPd, Coil resistance: 720Ω, Contact resistance: 100Ω, Electrical life: 100000 cycles.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TX2-L2-12V-1 TX2-L2-12V-1 Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_03172022_TX-Relays.pdf Low Signal Relays - PCB 2 Form C 2A 30VDC 12VDC
auf Bestellung 80 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TX2-L2-12V-1 TX2-L2-12V-1 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_tx.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: Telecom
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
auf Bestellung 4 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
TX2-L2-12V-1 TX2-L2-12V-1 Hersteller : PANASONIC mech_eng_tx.pdf?f_cd=302302 Description: PANASONIC - TX2-L2-12V-1 - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 1 A, TX Series, Durchsteckmontage, Bistabile Doppelspule
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Bistabile Doppelspule
Kontaktmaterial: Silber-Palladium
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 720ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: TX Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
auf Bestellung 47 Stücke:
TX2-L2-12V-1 TX2-L2-12V-1 Hersteller : Panasonic 483_fileversion.pdf Signal Relay 12VDC 1A DPDT(15x7.4x8.2)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar
TX2-L2-12V-1 Hersteller : PANASONIC mech_eng_tx.pdf Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 1A; TX
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 1A
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Manufacturer series: TX
Relay variant: bistable; signal
Mounting: THT
Body dimensions: 15x7.4x8.2mm
Coil power consumption: 200mW
Mechanical durability: 100000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 16.7mA
Leads: for PCB
Terminal pitch: 2.54mm
Operate time: 4ms
Contact material: AgPd
Coil resistance: 720Ω
Contact resistance: 100Ω