TX2SA-12V
TX2SA-12V Panasonic Industrial Devices
Panasonic_03172022_TX-Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 2A 12VDC DPDT NON-LATCHING SMD
auf Bestellung 125 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2SA-12V Panasonic Industrial Devices
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; TX, Body dimensions: 15x7.4x8.2mm, Contact plating: gold-plated, Mounting: PCB, Operating temperature: -40...85°C, Coil current: 11.7mA, Coil power consumption: 140mW, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Contact current max.: 2A, Coil voltage min.: 9V DC, Rated coil voltage: 12V DC, Switched voltage: max. 220V DC, Coil resistance: 1028Ω, Mechanical durability: 100000000 cycles, Contact material: silver alloy, Manufacturer series: TX, Relay variant: signal; subminiature, Contacts configuration: DPDT, Type of relay: electromagnetic.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TX2SA-12V TX2SA-12V Hersteller : Panasonic mechengtx.pdf Signal Relay 12VDC 2A DPDT(15x9.4x8.4)mm SMD Medical
auf Bestellung 7160 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 40
TX2SA-12V TX2SA-12V Hersteller : Panasonic Electric Works TX_Series_Rev2010.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: Telecom
Coil Current: 11.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 220VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 60W
auf Bestellung 2291 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 12VDC; Icontacts max: 2A; TX
Body dimensions: 15x7.4x8.2mm
Contact plating: gold-plated
Mounting: PCB
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 11.7mA
Coil power consumption: 140mW
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Contact current max.: 2A
Coil voltage min.: 9V DC
Rated coil voltage: 12V DC
Switched voltage: max. 220V DC
Coil resistance: 1028Ω
Mechanical durability: 100000000 cycles
Contact material: silver alloy
Manufacturer series: TX
Relay variant: signal; subminiature
Contacts configuration: DPDT
Type of relay: electromagnetic
auf Bestellung 12 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
TX2SA-12V TX2SA-12V Hersteller : PANASONIC mech_eng_tx.pdf?f_cd=302302 Description: PANASONIC - TX2SA-12V - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 2 A, TX Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.028kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: TX Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 16 Stücke:
auf Bestellung 21 Stücke:
auf Bestellung 21 Stücke:
TX2SA-12V Hersteller : Panasonic TX_Series_Rev2010.pdf 2A; 12VDC; DPDT; 140mW; 15 x 7,4 x 8,2mm PCB TX2SA-12V signal relay P TX2SA-12V