Produkte > PANASONIC > TX2SA-24V
TX2SA-24V
TX2SA-24V Panasonic
mechengtx.pdf
Hersteller: Panasonic
Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (15mm 9.4mm 8.4mm)) SMD Medical
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2SA-24V Panasonic
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; TX, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 2A, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Manufacturer series: TX, Switched voltage: max. 220V DC, Relay variant: signal; subminiature, Mounting: PCB, Body dimensions: 15x7.4x8.2mm, Coil power consumption: 140mW, Mechanical durability: 100000000 cycles, Operating temperature: -40...85°C, Coil current: 5.8mA, Contact plating: gold-plated, Contact material: silver alloy, Coil voltage min.: 18V DC, Coil resistance: 4114Ω.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TX2SA-24V TX2SA-24V Hersteller : Panasonic mechengtx.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (15mm 9.4mm 8.4mm)) SMD Medical
auf Bestellung 3280 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Mindestbestellmenge: 58
TX2SA-24V TX2SA-24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_03172022_TX-Relays.pdf Low Signal Relays - PCB 2A 24VDC DPDT NON-LATCHING SMD
TX2SA-24V TX2SA-24V Hersteller : Panasonic Electric Works TX_Series_Rev2010.pdf Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 5.8 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: BSI, cURus
Load - Max Switching: 60W
Mindestbestellmenge: 4
TX2SA-24V TX2SA-24V Hersteller : PANASONIC mech_eng_tx.pdf?f_cd=302302 Description: PANASONIC - TX2SA-24V - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 2 A, TX Series, Oberflächenmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Lötanschlüsse
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 4.114kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: TX Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
auf Bestellung 924 Stücke:
TX2SA-24V TX2SA-24V Hersteller : Panasonic 483_fileversion.pdf Signal Relay 24VDC 2A DPDT( (15mm 9.4mm 8.4mm)) SMD Medical
auf Bestellung 20 Stücke:
TX2SA-24V Hersteller : Panasonic TX_Series_Rev2010.pdf 2A; 24VDC; DPDT; 140mW; 15 x 7,4 x 8,2mm PCB TX2SA-24V signal relay P TX2SA-24V
Anzahl je Verpackung: 10 Stücke
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Mindestbestellmenge: 10
TX2SA-24V TX2SA-24V
Produktcode: 86112
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
TX_Series_Rev2010.pdf Relais
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; TX
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 2A
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Manufacturer series: TX
Switched voltage: max. 220V DC
Relay variant: signal; subminiature
Mounting: PCB
Body dimensions: 15x7.4x8.2mm
Coil power consumption: 140mW
Mechanical durability: 100000000 cycles
Operating temperature: -40...85°C
Coil current: 5.8mA
Contact plating: gold-plated
Contact material: silver alloy
Coil voltage min.: 18V DC
Coil resistance: 4114Ω