Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > TX2SA-LT-1.5V-TH
TX2SA-LT-1.5V-TH
TX2SA-LT-1.5V-TH Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 1.5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 1.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 93.8 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max
Must Operate Voltage: 1.13 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: BSI, cURus
Load - Max Switching: 500VA, 440W
auf Bestellung 656 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2SA-LT-1.5V-TH Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 1.5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 1.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 93.8 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 250VAC, 220VDC - Max, Must Operate Voltage: 1.13 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Approval Agency: BSI, cURus, Load - Max Switching: 500VA, 440W.
Weitere Produktangebote TX2SA-LT-1.5V-TH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TX2SA-LT-1.5V-TH TX2SA-LT-1.5V-TH Hersteller : PANASONIC 1748112.pdf Description: PANASONIC - TX2SA-LT-1.5V-TH - RELAY, SIGNAL, DPDT, 30VDC, 2A
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: Solder
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Latching Dual Coil
Kontaktmaterial: Silver
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 16ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Surface Mount
Produktpalette: TX Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 1.5VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
directShipCharge: 25
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
Produkt ist nicht verfügbar
TX2SA-LT-1.5V-TH TX2SA-LT-1.5V-TH Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_03172022_TX_Relays-2934354.pdf Low Signal Relays - PCB DPDT 1.5V