TX2SS-24V-Z
TX2SS-24V-Z Panasonic Electric Works
mech_eng_tx.pdf?via=ok
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 5.8 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 220VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: BSI, cURus
Load - Max Switching: 60W
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2SS-24V-Z Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: Telecom, Coil Current: 5.8 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 220VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Approval Agency: BSI, cURus, Load - Max Switching: 60W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TX2SS-24V-Z TX2SS-24V-Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_tx.pdf?via=ok Low Signal Relays - PCB 2 Form C 2A 30VDC 24VDC
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TX2SS-24V-Z TX2SS-24V-Z Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_tx.pdf?via=ok Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 5.8 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: BSI, cURus
Load - Max Switching: 60W
Mindestbestellmenge: 4
TX2SS-24V-Z TX2SS-24V-Z Hersteller : PANASONIC mech_eng_tx.pdf?f_cd=302302 Description: PANASONIC - TX2SS-24V-Z - Signalrelais, 24 VDC, DPDT, 2 A, TX Series, SMD, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: L-förmig gebogen
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 2A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 4.114kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: SMD
Produktpalette: TX Series
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Spulenspannung: 24VDC