TX2SS-48V
TX2SS-48V Panasonic Electric Works
T-Series%20Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 48V
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 5.6 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 220VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 36 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Part Status: Active
Approval Agency: BSI, cURus
Load - Max Switching: 440VA
Produktbewertung abgeben
Technische Details TX2SS-48V Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 48V, Packaging: Tube, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: Telecom, Coil Current: 5.6 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 220VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 36 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active, Approval Agency: BSI, cURus, Load - Max Switching: 440VA.
Weitere Produktangebote TX2SS-48V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TX2SS-48V TX2SS-48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices Panasonic_03172022_TX-Relays.pdf Low Signal Relays - PCB 2A 48VDC DPDT SPACE SAVING