TXS2-12V-1
TXS2-12V-1 Panasonic Industrial Devices
255_TX-S%20Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 10mA 10VDC Thru-hole 12VDC Coil voltage
auf Bestellung 275 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXS2-12V-1 Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10MA 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 4.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 mA, Switching Voltage: 10VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Approval Agency: BSI, cURus.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TXS2-12V-1 TXS2-12V-1 Hersteller : Panasonic 4512_fileversion.pdf Signal Relay 12VDC 1A DPDT(15x7.4x8.2)mm THT
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 21
auf Bestellung 160 Stücke:
Mindestbestellmenge: 40
TXS2-12V-1 TXS2-12V-1 Hersteller : Panasonic Electric Works 255_TX-S%20Relays.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10MA 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 4.2 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 mA
Switching Voltage: 10VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Approval Agency: BSI, cURus
auf Bestellung 33 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
TXS2-12V-1 TXS2-12V-1 Hersteller : PANASONIC 255_TX-S%20Relays.pdf Description: PANASONIC - TXS2-12V-1 - Signalrelais, 12 VDC, DPDT, 1 A, TX-S Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 2.88kohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: TX-S Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 6 Stücke: