TXS2-4.5V-1
TXS2-4.5V-1 Panasonic Industrial Devices
4512
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 1A 30VDC Thru-hole 4.5VDC Coil voltage
auf Bestellung 2305 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXS2-4.5V-1 Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10MA 4.5V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 4.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 mA, Switching Voltage: 10VDC - Max, Must Release Voltage: 0.45 VDC, Must Operate Voltage: 3.6 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TXS2-4.5V-1 TXS2-4.5V-1 Hersteller : Panasonic Electric Works 4512 Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 10MA 4.5V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.1 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 mA
Switching Voltage: 10VDC - Max
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.6 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
auf Bestellung 154 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
TXS2-4.5V-1 TXS2-4.5V-1 Hersteller : PANASONIC 4512 Description: PANASONIC - TXS2-4.5V-1 - Signalrelais, 4.5 VDC, DPDT, 1 A, TX-S Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364110
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silber
Kontaktstrom: 1A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 405ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 30V
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: TX-S Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 4.5VDC