Produkte > PANASONIC > TXS2SA-1.5V-Z
TXS2SA-1.5V-Z
TXS2SA-1.5V-Z PANASONIC
mech_eng_txs.pdf?f_cd=302322
Hersteller: PANASONIC
Description: PANASONIC - TXS2SA-1.5V-Z - Signalrelais, 1.5 VDC, DPDT, 1 A, TX-S Series, Oberflächenmontage, Monostabil
Relaisanschlüsse: L-förmig gebogen
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberlegierung
Kontaktstrom: 1
Spulenwiderstand: 45
Kontaktspannung V DC: 30
Relaismontage: Oberflächenmontage
Produktpalette: TX-S Series
Spulenspannung: 1.5
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: -
SVHC: No SVHC (08-Jul-2021)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXS2SA-1.5V-Z PANASONIC
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 1.5VDC; Icontacts max: 1A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 1.5V DC, Contact current max.: 1A, DC contacts rating @R: 1A / 30V DC, Relay variant: monostable; sensitive; signal, Mounting: SMD, Coil resistance: 45Ω, Body dimensions: 15x7.4x8.4mm, Coil power consumption: 50mW, Contact material: Ag/Au, Coil current: 33.3mA, Operating temperature: -40...70°C.
Weitere Produktangebote TXS2SA-1.5V-Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TXS2SA-1.5V-Z TXS2SA-1.5V-Z Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_txs.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 1.5V
Produkt ist nicht verfügbar
TXS2SA-1.5V-Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices discon2011e_txs-1299326.pdf Low Signal Relays - PCB 1A 1.5VDC 50MW SMD RELAY
TXS2SA-1.5V-Z Hersteller : PANASONIC mech_eng_txs.pdf Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 1.5VDC; Icontacts max: 1A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 1.5V DC
Contact current max.: 1A
DC contacts rating @R: 1A / 30V DC
Relay variant: monostable; sensitive; signal
Mounting: SMD
Coil resistance: 45Ω
Body dimensions: 15x7.4x8.4mm
Coil power consumption: 50mW
Contact material: Ag/Au
Coil current: 33.3mA
Operating temperature: -40...70°C