TXS2SA-4.5V-Z
TXS2SA-4.5V-Z Panasonic Electric Works
mech_eng_txs.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 4.5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.1 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 110VDC - Max
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.6 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 110W
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TXS2SA-4.5V-Z Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 4.5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Gull Wing, Approval Agency: BSI, cURus, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.1 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 110VDC - Max, Must Release Voltage: 0.45 VDC, Must Operate Voltage: 3.6 VDC, Operate Time: 5 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 110W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TXS2SA-4.5V-Z TXS2SA-4.5V-Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices ds_61022_en_txs-2934307.pdf Low Signal Relays - PCB 2 Form C 1A 30VDC 4.5VDC
auf Bestellung 2248 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
TXS2SA-4.5V-Z TXS2SA-4.5V-Z Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_txs.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 4.5V
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 4.5VDC
Termination Style: Gull Wing
Approval Agency: BSI, cURus
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.1 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Must Release Voltage: 0.45 VDC
Must Operate Voltage: 3.6 VDC
Operate Time: 5 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 110W
Mindestbestellmenge: 3
TXS2SA-4.5V-Z TXS2SA-4.5V-Z Hersteller : PANASONIC 1928651.pdf Description: PANASONIC - TXS2SA-4.5V-Z - RELAY, SIGNAL, DPDT, 30VDC, 1A