TZMB12-GS18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 12V 500MW SOD80
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 9.1 V
Qualification: AEC-Q101
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TZMB12-GS18 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 12V 500MW SOD80, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V, Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF, Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 9.1 V, Qualification: AEC-Q101.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TZMB12-GS18 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Zener Diodes 12 Volt 0.5 Watt 2% |
auf Bestellung 8468 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
| TZM-B12-GS18 |
auf Bestellung 58988 Stücke: Lieferzeit 21-28 Tag (e) |
TZMB12-GS18 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |