Produkte > VISHAY > TZMB56-GS08
TZMB56-GS08
TZMB56-GS08 Vishay
tzm.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 56V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TZMB56-GS08 Vishay
Description: DIODE ZENER 56V 500MW SOD80, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±2%, Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V, Impedance (Max) (Zzt): 135 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF, Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 43 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TZMB56-GS08 TZMB56-GS08 Hersteller : Vishay tzm.pdf Diode Zener Single 56V 2% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R
auf Bestellung 7500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
TZMB56-GS08 TZMB56-GS08 Hersteller : VISHAY TZMB22-GS08.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 56V; SMD; 7 inch reel; MiniMELF,SOD80; 2500pcs.
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 56V
Mounting: SMD
Tolerance: ±2%
Kind of package: 7 inch reel
Case: MiniMELF; SOD80
Semiconductor structure: single diode
Quantity in set/package: 2500pcs.
Mindestbestellmenge: 834
TZMB56-GS08 TZMB56-GS08 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division tzm.pdf Description: DIODE ZENER 56V 500MW SOD80
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±2%
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 56 V
Impedance (Max) (Zzt): 135 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 43 V
Qualification: AEC-Q101
TZMB56-GS08 TZMB56-GS08 Hersteller : Vishay Semiconductors tzm.pdf Zener Diodes 56 Volt 0.5W 2%
Mindestbestellmenge: 6
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±2%
Mounting Type: Surface Mount
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 34