Produkte > VISHAY > TZMC12-M-18
TZMC12-M-18
TZMC12-M-18 Vishay
tzmm.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 12V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details TZMC12-M-18 Vishay
Description: DIODE ZENER 12V 500MW SOD80, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V, Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF, Part Status: Active, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 9.1 V.
Weitere Produktangebote TZMC12-M-18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TZMC12-M-18 TZMC12-M-18 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division TZM-M.pdf Description: DIODE ZENER 12V 500MW SOD80
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF
Part Status: Active
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 9.1 V