Technische Details TZMC20-GS08 Vishay
Description: VISHAY - TZMC20-GS08 - Zener-Diode, 20 V, 500 mW, SOD-80 (MiniMELF), 2 Pin(s), 175 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-80 (MiniMELF), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 500mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: TZM, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Zener-Spannung, nom.: 20V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TZMC20-GS08 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: DIODE ZENER 20V 500MW SOD80Packaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±5% Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 175°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V Impedance (Max) (Zzt): 55 Ohms Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 15 V Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 10000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Description: DIODE ZENER 20V 500MW SOD80Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±5% Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -65°C ~ 175°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V Impedance (Max) (Zzt): 55 Ohms Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 15 V Grade: Automotive Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 12857 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
TZMC20-GS08 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Zener Diodes 20 Volt 0.5 Watt |
TZMC20-GS08 | Hersteller : VISHAY |
0,5W; 20V; 5% packaging: tape&reel; equivalent: ZMM; BZV55; TZMC20 SOD80 VISHAY DZ20V0 smd VISAnzahl je Verpackung: 500 Stücke |
auf Bestellung 2500 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
| TZMC20GS08 |
Diode Zener Single 20V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R |
Produkt ist nicht verfügbar |
20V, 0.5W, SOD-80 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |