Produkte > VISHAY > TZMC33-M-18
TZMC33-M-18
TZMC33-M-18 Vishay
tzmm.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 33V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details TZMC33-M-18 Vishay
Description: DIODE ZENER 33V 500MW SOD80, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 33 V, Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF, Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 24 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote TZMC33-M-18
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TZMC33-M-18 TZMC33-M-18 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division TZM-M.pdf Description: DIODE ZENER 33V 500MW SOD80
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 33 V
Impedance (Max) (Zzt): 80 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 24 V