Technische Details TZMC3V6-GS08 Vishay
Description: VISHAY - TZMC3V6-GS08 - Zener-Diode, 3.6 V, 500 mW, SOD-80 (MiniMELF), 2 Pin(s), 175 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-80 (MiniMELF), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 500mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: TZM, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Zener-Spannung, nom.: 3.6V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||||
TZMC3V6-GS08 | Hersteller : Vishay |
Diode Zener Single 3.6V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R |
auf Bestellung 6867 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 7050 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
TZMC3V6-GS08 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD80Packaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±5% Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: 175°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF Grade: Automotive Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 1 V Qualification: AEC-Q101 |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.5W; 3.6V; SMD; 7 inch reel; MiniMELF,SOD80 Type of diode: Zener Power dissipation: 0.5W Zener voltage: 3.6V Mounting: SMD Kind of package: 7 inch reel Case: MiniMELF; SOD80 Semiconductor structure: single diode Tolerance: ±5% Quantity in set/package: 2500pcs. |
Description: DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD80Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±5% Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: 175°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 3.6 V Impedance (Max) (Zzt): 90 Ohms Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF Grade: Automotive Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 1 V Qualification: AEC-Q101 |
TZMC3V6-GS08 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Zener Diodes 3.6 Volt 0.5 Watt |
Description: VISHAY - TZMC3V6-GS08 - Zener-Diode, 3.6 V, 500 mW, SOD-80 (MiniMELF), 2 Pin(s), 175 °C, OberflächenmontagetariffCode: 85411000 Bauform - Diode: SOD-80 (MiniMELF) rohsCompliant: YES Diodenmontage: Oberflächenmontage hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Qualifikation: AEC-Q101 usEccn: EAR99 euEccn: NLR Verlustleistung: 500mW Anzahl der Pins: 2Pin(s) Produktpalette: TZM productTraceability: No Betriebstemperatur, max.: 175°C Zener-Spannung, nom.: 3.6V SVHC: No SVHC (21-Jan-2025) |
| TZMC3V6GS08 |
| TZMC3V6-GS08 | Hersteller : Vishay Semiconductor |
verfügbar 480 Stücke: |
3.6V, 0.5W, SOD-80 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |