TZMC62-M-08
TZMC62-M-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
TZM-M.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 62V 500MW SOD80
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 62 V
Impedance (Max) (Zzt): 150 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 47 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details TZMC62-M-08 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 62V 500MW SOD80, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 62 V, Impedance (Max) (Zzt): 150 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF, Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 47 V, Qualification: AEC-Q101.