Technische Details TZMC6V8-GS08 Vishay
Description: VISHAY - TZMC6V8-GS08 - Zener-Diode, 6.8 V, 500 mW, SOD-80 (MiniMELF), 2 Pin(s), 175 °C, Oberflächenmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: SOD-80 (MiniMELF), rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Oberflächenmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q101, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 500mW, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: TZM, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Zener-Spannung, nom.: 6.8V, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
TZMC6V8-GS08 | Hersteller : Vishay |
Diode Zener Single 6.8V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R |
auf Bestellung 252500 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Category: SMD Zener diodesDescription: Diode: Zener; 0.5W; 6.8V; SMD; 7 inch reel; MiniMELF,SOD80 Type of diode: Zener Power dissipation: 0.5W Zener voltage: 6.8V Mounting: SMD Tolerance: ±5% Kind of package: 7 inch reel Case: MiniMELF; SOD80 Semiconductor structure: single diode Quantity in set/package: 2500pcs. |
auf Bestellung 13705 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
TZMC6V8-GS08 | Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Description: DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD80Packaging: Tape & Reel (TR) Tolerance: ±5% Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: 175°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V Impedance (Max) (Zzt): 8 Ohms Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF Grade: Automotive Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 3 V Qualification: AEC-Q101 |
TZMC6V8-GS08 | Hersteller : Vishay Semiconductors |
Zener Diodes 6.8 Volt 0.5 Watt |
Description: DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD80Packaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±5% Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: 175°C Voltage - Zener (Nom) (Vz): 6.8 V Impedance (Max) (Zzt): 8 Ohms Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF Grade: Automotive Power - Max: 500 mW Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 3 V Qualification: AEC-Q101 |
auf Bestellung 3 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
0,5W; 6,8V; 5% packaging: tape&reel; equivalent: ZMM; BZV55; TZMC6V8 SOD80 VISHAY DZ 6V8 smd VISAnzahl je Verpackung: 2500 Stücke |
auf Bestellung 2400 Stücke: Lieferzeit 7-14 Tag (e) |
| TZMC6V8-GS08/ | Hersteller : VISHAY | LL34 |
6.8V, 0.5W, SOD-80 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт |