Produkte > VISHAY > TZMC8V2-GS18
TZMC8V2-GS18
TZMC8V2-GS18 Vishay
tzm.pdf
Hersteller: Vishay
Diode Zener Single 8.2V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R
auf Bestellung 50000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TZMC8V2-GS18 Vishay
Description: DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V, Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms, Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF, Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 6.2 V, Qualification: AEC-Q101.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TZMC8V2-GS18 TZMC8V2-GS18 Hersteller : Vishay tzm.pdf Diode Zener Single 8.2V 5% 500mW 2-Pin Mini-MELF SOD-80 T/R
auf Bestellung 50000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
TZMC8V2-GS18 TZMC8V2-GS18 Hersteller : VISHAY tzm.pdf Category: SMD Zener diodes
Description: Diode: Zener; 0.5W; 8.2V; SMD; 13 inch reel; MiniMELF,SOD80
Type of diode: Zener
Power dissipation: 0.5W
Zener voltage: 8.2V
Mounting: SMD
Tolerance: ±5%
Kind of package: 13 inch reel
Case: MiniMELF; SOD80
Semiconductor structure: single diode
Quantity in set/package: 10000pcs.
auf Bestellung 604 Stücke:
Mindestbestellmenge: 604
TZMC8V2-GS18 TZMC8V2-GS18 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division tzm.pdf Description: DIODE ZENER 8.2V 500MW SOD80
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms
Supplier Device Package: SOD-80 MiniMELF
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 nA @ 6.2 V
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Mindestbestellmenge: 91
Mindestbestellmenge: 5
Produkt ist nicht verfügbar
TZMC8V2-GS18 Hersteller : Vishay TZMC.pdf 8.2V, 0.5W, SOD-80 (SMD) Група товару: Стабілітрони Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 175°C
Impedance (Max) (Zzt): 7 Ohms
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW