TZX12C-TR
TZX12C-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
tzxserie.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 12V 500MW DO204AH
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V
Impedance (Max) (Zzt): 35 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 9.5 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 25412 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TZX12C-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 12V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 12 V, Impedance (Max) (Zzt): 35 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 9.5 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote TZX12C-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TZX12C-TR TZX12C-TR Hersteller : Vishay Semiconductors tzxserie-1767901.pdf Zener Diodes 12 Volt 0.5W 2%
auf Bestellung 12285 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
TZX12C-TR TZX12C-TR Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division tzxserie.pdf Description: DIODE ZENER 12V 500MW DO204AH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 35 Ohms
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW