TZX20A-TAP
TZX20A-TAP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
tzxserie.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 20V 500MW DO35
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 15 V
Qualification: AEC-Q101
auf Bestellung 7260 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TZX20A-TAP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 20V 500MW DO35, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 20 V, Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 15 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote TZX20A-TAP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TZX20A-TAP TZX20A-TAP Hersteller : Vishay Semiconductors VISH_S_A0007853495_1-2570190.pdf Zener Diodes 20 Volt 0.5W 10%
auf Bestellung 19617 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
TZX20A-TAP TZX20A-TAP Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division tzxserie.pdf Description: DIODE ZENER 20V 500MW DO35
Packaging: Tape & Box (TB)
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 60 Ohms
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW