TZX4V7B-TR
TZX4V7B-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
tzxserie.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW DO204AH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V
Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 2 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TZX4V7B-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 4.7 V, Impedance (Max) (Zzt): 100 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 2 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote TZX4V7B-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TZX4V7B-TR TZX4V7B-TR Hersteller : Vishay Semiconductors tzxserie-241403.pdf Zener Diodes 4.7 Volt 0.5W 5%