TZX7V5B-TR
TZX7V5B-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
tzxserie.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V
Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms
Supplier Device Package: DO-35 (DO-204AH)
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TZX7V5B-TR Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 7.5V 500MW DO35, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 7.5 V, Impedance (Max) (Zzt): 15 Ohms, Supplier Device Package: DO-35 (DO-204AH), Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote TZX7V5B-TR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TZX7V5B-TR TZX7V5B-TR Hersteller : Vishay Semiconductors tzxserie.pdf Zener Diodes 7.5 Volt 0.5W 5%