TZX9V1B-TAP
TZX9V1B-TAP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
tzxserie.pdf
Hersteller: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW DO204AH
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35)
Grade: Automotive
Power - Max: 500 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 6.8 V
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details TZX9V1B-TAP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE ZENER 9.1V 500MW DO204AH, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: DO-204AH, DO-35, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 9.1 V, Impedance (Max) (Zzt): 20 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AH (DO-35), Grade: Automotive, Power - Max: 500 mW, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 6.8 V, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote TZX9V1B-TAP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
TZX9V1B-TAP TZX9V1B-TAP Hersteller : Vishay Semiconductors tzxserie.pdf Zener Diodes 9.1 Volt 0.5W 5%