UA78L10ACPK Texas Instruments
Hersteller: Texas Instruments
Standard Regulator Pos 10V 0.1A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 UA78L10ACPK ST+10l acpk
Anzahl je Verpackung: 100 Stücke
auf Bestellung 940 Stücke:
Lieferzeit 7-14 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details UA78L10ACPK Texas Instruments
Description: TEXAS INSTRUMENTS - UA78L10ACPK - Linearer Festspannungsregler, 12.5V bis 25Vin, 10V/100mAout, SOT-89-3, tariffCode: 85423990, Ausgang: Fest, rohsCompliant: YES, Ausgangsspannung, min.: -, IC-Montage: Oberflächenmontage, Ausgangsspannung, max.: -, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, IC-Gehäuse / Bauform: SOT-89, Nennausgangsspannung: 10V, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: 0°C, Eingangsspannung, max.: 25V, euEccn: NLR, Ausgangsstrom, max.: 100mA, Eingangsspannung, min.: 12.5V, Anzahl der Pins: 3Pin(s), Produktpalette: 10V 100mA Linear Voltage Regulators, Ausgangsspannung, nom.: 10V, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Ausgangsstrom, max.: 100mA, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Anzahl der Ausgänge: 1Ausgänge, SVHC: No SVHC (27-Jun-2018).
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
UA78L10ACPK | Hersteller : Texas Instruments |
Description: IC REG LINEAR 10V 100MA SOT89-3Packaging: Tape & Reel (TR) Package / Case: TO-243AA Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 100mA Operating Temperature: 0°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Voltage - Input (Max): 25V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: SOT-89-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 10V Part Status: Active PSRR: 44dB (120Hz) Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
auf Bestellung 7000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
LDO Regulator Pos 10V 0.1A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T/R |
auf Bestellung 4700 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: IC REG LINEAR 10V 100MA SOT89-3Packaging: Bulk Package / Case: TO-243AA Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 100mA Operating Temperature: 0°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Voltage - Input (Max): 25V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: SOT-89-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 10V Part Status: Active PSRR: 44dB (120Hz) Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
Linear Voltage Regulators 100mA 10V Fixed |
Description: IC REG LINEAR 10V 100MA SOT89-3Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: TO-243AA Output Type: Fixed Mounting Type: Surface Mount Current - Output: 100mA Operating Temperature: 0°C ~ 125°C Output Configuration: Positive Voltage - Input (Max): 25V Number of Regulators: 1 Supplier Device Package: SOT-89-3 Voltage - Output (Min/Fixed): 10V Part Status: Active PSRR: 44dB (120Hz) Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
auf Bestellung 65 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
auf Bestellung 26 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |