Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > UA78L15ACLPR
UA78L15ACLPR
UA78L15ACLPR Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fua78l
Hersteller: Texas Instruments
LDO Regulator Pos 15V 0.1A 3-Pin TO-92 T/R
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details UA78L15ACLPR Texas Instruments
Description: IC REG LINEAR 15V 100MA TO92-3, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads, Output Type: Fixed, Mounting Type: Through Hole, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: 0°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Voltage - Input (Max): 30V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: TO-92-3, Voltage - Output (Min/Fixed): 15V, Part Status: Active, PSRR: 39dB (120Hz), Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
UA78L15ACLPR UA78L15ACLPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fua78l Description: IC REG LINEAR 15V 100MA TO92-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-92-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 15V
PSRR: 39dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.7V @ 40mA
Protection Features: Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
UA78L15ACLPR UA78L15ACLPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fua78l LDO Regulator Pos 15V 0.1A 3-Pin TO-92 T/R
Mindestbestellmenge: 485
Mindestbestellmenge: 485
Packaging: Bulk
Output Type: Fixed
Mounting Type: Through Hole
Current - Output: 100mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 30V
Number of Regulators: 1
Part Status: Active
PSRR: 39dB (120Hz)
Mindestbestellmenge: 387
UA78L15ACLPR UA78L15ACLPR Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fua78l Linear Voltage Regulators 15V 100mA Fixed Pos Voltage Regulator A A 595-TLV76015DBZT
Mindestbestellmenge: 2
Packaging: Cut Tape (CT)
Current - Output: 100mA
Voltage - Input (Max): 30V
PSRR: 39dB (120Hz)
Mindestbestellmenge: 11
UA78L15ACLPR suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Fua78l
Produkt ist nicht verfügbar